Sef laborator, punct de lucru HASIT Turda

Turda, 18.12.2023

HASIT ROMANIA, companie membră a grupului german FIXIT TM HOLDING, este un producător internațional de sisteme și materiale de construcție și un furnizor de soluții de înaltă calitate în acest domeniu. HASIT este prezentă pe piața din România de peste 20 ani şi are peste 90 de angajați.

Căutăm un coleg/colegă nouă pentru postul de Șef Laborator. Dacă sunteți interesați, vă așteptăm cu drag să vă alăturați echipei noastre.

Schimbă vizualizarea
Strada Horticulturii 24
401114 Turda
România

Descrierea postului:

  • Asigură desfășurarea corectă și în condiții optime a procesului de producție, scopul final fiind obținerea specificațiilor dorite pentru toate produsele companiei, cu respectarea sistemului de calitate implementat;
  • Supervizează funcționarea laboratoarelor cu ajutorul șefului de laborator;
  • Interacționează și colaborează cu managerii de producție, implicându-se activ în procesul de livrare a unei calități constante pe linia de producție;
  • Dezvoltă și îmbunătățește produsele . Participa activ la testele de produs, validează materii prime și rețetele de produs;
  • Responsabil de obținerea rapoartelor inițiale, certificărilor și argumentelor de produs, inclusiv ISO;
  • Monitorizează și Interpretează datele din sistemul de monitorizare a calității și identifica soluții de îmbunătățire;
  • Este la curent cu legislația în domeniul calității produselor;
  • Participă la întâlnirile regulate organizate de Departamentul de Cercetare și Dezvoltare Grup.

Candidatul ideal :

  • Studii superioare tehnice;
  • Experiență în activități de laborator și producție;
  • Experiență în domeniul mortarelor uscate și a materialelor de finisare reprezintă un avantaj;
  • O vedere de ansamblu și o înțelegere a legăturilor dintre materiile prime, instalațiile de producție, produs finit și laborator;
  • Să înțeleagă funcționarea producției și impactul acesteia în calitatea produsului finit;
  • Limba engleză – nivel avansat, atât în vorbire cât și în scris/citit;
  • Cunoașterea limbii germane constituie un avantaj;
  • Bune cunoștințe de operare calculator (Pachetul Microsoft Office);
  • Abilitați de planificare, organizare și coordonare, persoană orientată spre rezolvarea problemelor, punctuală, dinamică, capabilă să stabilească priorități, serioasă și deschisă la idei noi;
  • Disponibilitate pentru deplasări în cele trei puncte de producție ale companiei;
  • Permis conducere categoria B.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Tichete de masă;
  • Prime pentru evenimente speciale (căsătorie, naștere copil etc.);
  • Un mediu de lucru profesional, plăcut și competitiv;
  • Oportunitatea de a te dezvolta și de a activa într-o companie multinațională de prestigiu activă de peste 20 de ani pe piață din România;
  • Autoturism de serviciu, telefon și laptop

Prin aplicarea la acest post, vă exprimați acordul pentru prelucrarea datelor dvs. personale de către compania Hasit România SRL, strict în scopul recrutării/selectării/angajării. Compania va păstra CV-ul dvs. în baza de date pentru o perioadă de 6 luni de la data aplicării. După expirarea acestui termen, CV-ul va fi eliminat din baza de date in mod responsabil.

Locaţie

Strada Horticulturii 24 | 401114 Turda | România

DSC01146_2.jpg
ONLINE

SIMPLU ŞI EFICIENT

Formularul de candidatură

Trimiteți-ne candidatura dvs. simplu și eficient utilizând formularul nostru. Dosarul de candidatură (scrisorile de motivație, CV-urile, certificatele) le puteți încărca utilizând formularul nostru.

"Aveți întrebări? Aștept cu nerăbdare să primesc vești de la dumneavoastră!

+40 732 014 540
aurica.toma@hasit.ro
Toma Aurica, Resurse umane